KONKURS! Supernowa Co nowego Autorzy Książki Wydawnictwo Teksty Bannery
superNOWA
Warszawa 2004
Stron: 240
Oprawa
ISBN: 83-0754-030-9

Oko


Zbigniew Batko

Kto raz otworzy oko, już go nie zamknie,
Dbaj o wygląd – bądź miły dla oka!
Spójrz prawdzie w oko!

Rejs luksusowym liniowcem, katastrofy morskie, powietrzne i lądowe, zdumiewające wynalazki, pożary i kataklizmy, dwie rewolucje, szokująca erotyka, ucieczki i pogonie, egzotyczna wyspa, pustynie i puszcze, kopalnia diamentów, sejf-pułapka, dolina bez wyjścia, podróż balonem, cudowne zmartwychwstanie, sfałszowany testament, śmierć na bagnach, eliksir młodości, kobieta ze stali, krwawy dyktator,, Tarzan bez małp, upiorny latarnik, tarantula, rozbitkowie, ludożercy, tajni i jawni agenci, mistyfikacje, eksplozje, ekscentrycy, ekscesy, egzekucje, ekspulsja, ekspiacja, trup w rurze, i mnóstwo innych atrakcji…

OKO to opowieść o podróży jako przygodzie szalonej, gdzie zdarzyć się może wszystko, co absurdalne i niemożliwe, gdyż podróż ta rządzi się własną logiką: logiką paradoksu, żartu, puenty. Bohaterowie dziarsko pokonują tysiące kilometrów i gęstwy absurdalnych niebezpieczeństw, ale spośród sensacyjnych konceptów wyzierają i rysy oświeceniowej powiastki filozoficznej, i powieści fantastycznej, i romansu, i powieści dojrzewania. OKO jest zabawą literaturą, gobelinem utkanym z literackich cytatów i odniesień – parodią lub zaskakującą, ironiczną syntezą tego, co w swojskiej i światowej kulturze znane.
- Włodzimierz Kalicki Gazeta wyborcza

OKO jest nieprzerwaną jazdą na najwyższych obrotach absurdu… Jednym słowem: odlot
- Jacek Dukaj Nowa Fantastyka

OKO to prawdziwy ewenement. Równie dobrze można je uznać za pastisz, literaturę purenonsensu, fantastykę - bo fantastycznych elementów tam nie brakuje - a nawet za groteskę. Dawno nie zdarzyło mi się obcować z prozą tak świetnie napisaną, obfitującą w takie ilości kalamburów, dowcipów językowych, bonmotów itp.
- Marek Oramus

KUP OKO – PRZEJRZYSZ!


Recenzje
ksiazki.wp.pl
ksiazki.wp.pl
innyswiat.pl
esensja.pl
www.zalogag.pl
polter.pl
www.avatarae.pl
gildia.com
kup w solarisnet.pl >>
kup w merlinie >>
porównywarka telefonów komórkowych gsm