KONKURS! Supernowa Co nowego Autorzy Książki Wydawnictwo Teksty Bannery
superNOWA
Warszawa 2005
Stron: 634
Oprawa
ISBN: 83-7054-168-2

Afrykanka


Artur Baniewicz

Etiopia nieodległej przyszłości. Trwa wojna domowa, oddziały ONZ usiłują opanować chaos. Na pograniczu z Somalią polski patrol zestrzelił niezidentyfikowany śmigłowiec. Jeden z żołnierzy został ranny. Z Addis Abeby wylatuje komisja mająca zbadać szczątki maszyny. Na pokładzie sanitarnego śmigłowca znajduje się kapitan-lekarz Jacek Szczebielewicz i pewna czarnoskóra dziewczyna. Nikt nie podejrzewa, że kolejny rutynowy lot zmieni się w masakrę. Kilkudziesięciu osamotnionych żołnierzy musi stoczyć prawdziwą wojnę, najbardziej krwawą i tragiczną, jaką Wojsko Polskie stoczyło od roku 1945.

AFRYKANKA to widowiskowa batalistyka, powieść osadzona w tradycji literatury sensacyjnej nie ustępująca najlepszym wzorcom tego gatunku. Krwawa wojna, intrygująca zagadka kryminalna i niezwykły romans, ale też refleksja nad postawami współczesnych Polaków, pytanie o istotę ich patriotyzmu i stosunek do drugiego człowieka. Trudno się oderwać od lektury!

WOJNA, MIŁOŚĆ, ZDRADA...

WIDZIELIŚCIE "HELIKOPTER W OGNIU"?
PRZECZYTAJCIE "AFRYKANKĘ"!

Artur Baniewicz zdobył sobie popularność jako autor cyklu powieści fantasy o czarokrążcy Debrenie z Dumayki. Do tej pory nakładem superNOWEJ ukazały się trzy tomy: SMOCZY PAZUR, POGRZEB CZAROWNICY i GDZIE KSIĘŻNICZEK BRAK CNOTLIWYCH.


Recenzje
www.avatarae.pl
www.gildia.com
esensja.pl
www.zalogag.pl
ksiazki.wp.pl
kup w solarisnet.pl >>
kup w merlinie >>
porównywarka telefonów komórkowych gsm