KONKURS! Supernowa Co nowego Autorzy Książki Wydawnictwo Teksty Bannery
superNOWA
Warszawa 2003
Stron: 328
Oprawa miękka
ISBN: 83-7054-155-0

Smoczy pazur

czyli magiczne i bohaterskie, wesołe i straszne przypadki Debrena z Dumayki, czarokrążcy, w ksęgach czterech opisane
Artur Baniewicz

Czy Debren z Dumayki będzie nowym Geraltem z Rivii ?
Kim jest Debren z Dumayki?
To czarodziej z tytułem uniwersyteckim, czyli magun, który dawno stracił złudzenia, że świat jest dobry, podróżujący po fantastycznej krainie przypominającą Europę późnego średniowiecza.
Apolityczny fachowiec, raz po raz wplątywany w intrygi tajnych służb, rewolucjonistów i ambitnych pretendentów do już obsadzonych tronów. Pacyfista, wbrew sobie nieustannie zamieszany w krwawe walki na miecze i czary, kusze i splunięcia smoczym ogniem.
SMOCZY PAZUR (pierwszy tom sagi, następne - Pogrzeb czarownicy, Gdzie księżniczek brak cnotliwych) zawiera cztery opowieści o magunie DEBRENIE, zwanym też czarokrążcą - opowieści pełnych humoru, ale i okrucieństwa, pulsujących erotyką i podszytych ponadczasowymi aluzjami politycznymi.

Artur Baniewicz (ur. 1963 r.) jest z wykształcenia inżynierem, mieszka w Stargardzie Szczecińskim i interesuje się fantastyką, literaturą sensacyjną oraz szeroko rozumianą wojskowością. Pisać zaczął, jak sam się przyznaje, z żalu po zakończeniu przez Andrzeja Sapkowskiego cyklu opowieści o wiedźminie.


Recenzje
elkander.join.pl
ksiazki.wp.pl
esensja.pl
gildia.pl
zalogag.net
Czytelnia.Siata
kup w solarisnet.pl >>
kup w merlinie >>
porównywarka telefonów komórkowych gsm