KONKURS! Supernowa Co nowego Autorzy Książki Wydawnictwo Teksty Bannery


NOWOŚCI, WIADOMOŚCI

22.12.2010 12:21
Komiks gamedekowy
Pierwszy oficjalny spin-off gamedeka


Na łamach portalu http://www.futushare.pl/ wystartował komiks „Leanne” ,  który jest spin-offem przygód Torkila Aymore zawartych w cyklu Marcina Przybyłka „Gamedec”. „Leanne” to komiksowa opowieść o kobiecie stworzonej w sieci (diginetce) przez Aristona Borgię (więcej o nim można przeczytać w opowiadaniu „Anna” z I tomu sagi: „Gamedec: Granica rzeczywistości”). Graficzna powieść opowiada o starciu protagonistki z realną rzeczywistością i własnymi, coraz silniejszymi, uczuciami. „Leanne” jest prawdopodobnie pierwszym tego typu sieciowym przedsięwzięciem – komiksem, który zawiera animacje oraz muzykę. Autorem grafiki jest Krzysztof Chalik, scenariusz napisali Marcin Przybyłek i Zbigniew Szatkowski, muzykę oraz animację wykreował Robert Letkiewicz. Plansze komiksu będą się ukazywać cyklicznie (mniej więcej raz na tydzień) aż do zamknięcia opowieści.http://www.gamedecverse.com/ www.GamedecZone.com






18.11.2010 12:54
Jacek Rębacz na Festiwalu Kryminału we Wrocławiu
W dniach 25.11- 2.12.2010 we Wrocławiu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Spotkania autorskie, prelekcje, panele, warsztaty literackie, filmy to tylko niektóre punkty bogatego programu. Wśród gości Jacek Rębacz, twórca serii Zakopane, trzykrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru, którego ostatni kryminał Zakopane. Osiem deszczowych dni wzbudził olbrzymie zainteresowanie i wywołał liczne dyskusje. Więcej

30 listopada (wtorek) o 21.00. Literaci kontra zawodowcy - Marta Mizuro, Jacek Rębacz, Robert Ostaszewski i Marcin Wroński oraz policjanci. Poprowadzi Irek Grin.
Przestrzeń Muzyczna PUZZLE, Kamienica Artystyczna, Przejście Garncarskie 2, II p.




10.11.2010 12:40
Marcin Przybyłek w AntyRadiu i Lublinie
10 listopada (środa) o godzinie 15.05 w AntyRadiu Marcin Przybyłek będzie gościem Tomasza Kasprzyka. Głównym tematem rozmowy będzie oczywiście cykl Gamedec.

Natomiast w czasie weekendu Marcin Przybyłek odwiedzi Lublin, gdzie odbędzie się Falkon (11-14.11). Polecamy spotkania i prelekcje Autora, które odmienią wasz sposób postrzegania świata i rzeczywistości.


Sobota 13.11, Lublin, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji, ul. Bursaki 12


11.00 - 12.00 - sala 019 - prelekcja "Nie ma nas"

13.00 - 14.00 - sala 018 - spotkanie autorskie.



19.10.2010 11:20
Marcin Przybyłek w Sopocie

W niedzielę 24 października o godzinie 16.00 gościem Miejskiej Biblioteki w Sopocie na ul. Obrońców Westerplatte 16 będzie Marcin Przybyłek, specjalista od komunikacji międzyludzkiej i autor cyklu Gamedec, na który składają się tomy: GRANICA RZECZYWISTOŚCI, SPRZEDAWCY LOKOMOTYW, ZABAWECZKI. BŁYSKI I ZABAWECZKI. SZTORM. Głównym bohaterem jest gierczany detektyw Torkil Aymore. Torkil to bohater w stylu Chandlerowskim, z zadziwiającą konsekwencją wplątujący się w najbardziej nieprawdopodobne przygody: jego świat to tylko jeden z elementów kosmicznego virtuality show, w którym ułuda przeplata się z rzeczywistością, a dobro walczy ze złem.

24 października, godz. 16.00, Sopot, Miejska biblioteka, ul. Obrońców Westerplatte 16.



18.10.2010 12:49
Gamedec: sklep i biżuteria
Na stronie Marcina Przybyłka www.gamedeczone.com pojawił się sklep internetowy, gdzie każda fanka i fan Torkila Aymore'a znajdzie coś dla siebie. Nie tylko wszystkie tomy Gamedeca, ale również plakaty z obrazami grafików komputerowych i muzykę skomponowaną przez Roberta Letkiewicza.

Już w sprzedaży dostępne są koszulki oraz wisiorki i kolczyki wykonane techniką witrażową przez Ewę Białołęcką. Wkrótce pojawią się liczne gadżety z logiem Gamedeka. Zachęcam do odwiedzin i zakupów.




06.10.2010 13:12
Witold Jabłoński gościem konwentu Copernicon w Toruniu.
16 października (sobota) o godz. 20:00 Witold Jabłoński wygłosi prelekcję pt. Słowiańska Apokalipsa: O zagładzie rodzimej kultury, zniszczonej przez inwazję głosicieli "radosnej nowiny", czyli opowieść o księciu Mazowszan, Miecławie i księciu z rodu Piasta, Kazimierzu Karolu, zwanym także Odnowicielem (choć winien się zwać Niszczycielem). Zarazem zapowiedź nowej powieści pt."Słowo i miecz".

Dawno, dawno temu bogowie zsyłali pioruny, boginki pląsały w świetle księżyca, a krwiożercze strzygi i wilkołaki pustoszyły gościńce. Świat bywał niekiedy straszny, lecz swojski. Wszystko się zmieniło, kiedy syn Ziemomysła, Mieszko, przyjął chrzest. Rozpoczęły się wieloletnie zmagania…
W wojnie bogów ludzie są tylko pionkami. Nie ma jasnego podziału na dobro i zło. Obie strony mają swoje racje, obie dokonują wielkich czynów i okrutnych zbrodni. Otchłanie Nawii, Zaklęty Bór, zatopione miasto i pole bitwy pod Płockiem to kolejne etapy ostatniego aktu tragedii. Z wrzącego tygla rzezi i krwi wyłoni się nowy świat. Historię zapiszą zwycięzcy.

16 października (sobota), godz. .20:00 Toruń, Zespoł Szkół nr 10 przy Placu Świętej Katarzyny 9



01.09.2010 11:13
Sapkowski laureatem nagrody EUROCON 2010

Podczas uroczystej Gali, która towarzyszła zakończeniu europejskiego konwentu miłośników fantastyki Eurocon 2010 (w tym roku połączonego z Polconem i Parconem pod nazwą Tricon), która odbyła się 28 sierpnia br. w Cieszynie, poznaliśmy laureatów nagród ESFS (Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction).
Nagrodę „European Grand Master” otrzymał ANDRZEJ SAPKOWSKI.
Eurocon 2010, który zgromadził około 1800 miłośników fantastyki, był wspólnym przedsięwzięciem fanów z Polski, Czech i Słowacji. Połączył imprezę ogólnoeuropejską odbywającą się od 1972 r. (co roku w innym kraju), z Polconem najważniejszym dorocznym fantastycznym konwentem w Polsce oraz czesko-słowackim Parconem. Więcej Kurier365.pl GRATULUJEMY




20.08.2010 14:58
Eurocon...

W dniach 26-29 sierpnia w Cieszynie polskim i czeskim odbędzie się Eurocon - najważniejszy europejski konwent miłośników fantastyki, organizowany co roku w innym kraju. Eurocon 2010 jest łączonym przedsięwzięciem trzech fandomów: czeskiego, polskiego i słowackiego, jak również trzema równoległymi konwentami: Parconem, Polconem i Euroconem. W związku z tym Eurocon 2010 został nazwany Tricon. Gośćmi honorowymi są m.in. Andrzej Sapkowski, Pavel Weigel, Juraj Červenák, Jaromír Nohavica, Bridget Wilkinson, Miroslav Žamboch, Jadwiga Zajdel, Wojciech Siudmak, Steven Erikson, Alan Campbell, Orson Scott Card. Więcej o Euroconie...




24.06.2010 12:23
Dni Fantastyki we Wrocławiu
W dniach 25-27 czerwca odbędą sie Dni Fantastyki we Wrocławiu pod hasłem: Mroczna strona mocy. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, prelekcji, konkursów, operę fantasy. Pierwszy raz będą prezentowane szerokiej publiczności zagraniczne wydania książek Andrzeja Sapkowskiego. Na wystawie będzie można zobaczyć wydania hiszpańskie, niemieckie, rosyjskie, czeskie, słowackie, litewskie, francuskie, angielskie, włoskie, serbskie. Wrocław odwiedzi wielu zagranicznych i polskich gości: m.in. Jack Ketchum, Marcin Przybyłek, Paweł Kempczyński, Szczepan Twardoch. Więcej...


10.06.2010 10:51
XVII Miedzynarodowy Festiwal Fantastyki

w dniach 10-13 czerwca, na terenie zamku w Nidzicy odbędzie się XVII Międzynarodowy Festiwal Fantastyki organizowany prze Fundację Solaris. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji: happening, koncert, konkurs strojów, turniej łuczniczy, prelekcje literackie i naukowe oraz gry planszowe i karciane. Wśród znamienitych gości m.in. Marcin Wolski,  Marcin Przybyłek, Marek Baraniecki, Witold Jabłoński, Paweł Ciećwierz, Szczepan Twardoch. Więcej...




19.05.2010 12:15
Marek Baraniecki i Paweł Ciećwierz w Bielsku-Białej
W dniach 21-23 maja w Bielsku-Białej odbędzie się Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki i Gier „Grojkon”. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, a wśród nich pokazy, Larpy, spotkania autorskie i prelekcje. Gośćmi będą m.in. Marek Baraniecki autor kultowej Głowy Kasandry oraz specjalista od wampirów Paweł Ciećwierz, którego zbiór opowiadań Nekrofikcje niedawno się ukazał.

W programie:

• 22.05, sobota, godz.14.00 - Gotyckie korzenie literatury fantastycznej - Paweł Ciećwierz
• 22.05, sobota, godz. 16.00 - Avatar - co Cameron miał na myśli? - Marek Baraniecki

Bielsko-Biała, Zespół Szkół Technicznych i Handlowych im. Franciszka Kępki przy ulicy Józefa Lompy 11.



18.05.2010 13:40
Andrzej Sapkowski na Międzynarodowych Targach Książki
W dniach 20-23 maja odbędą się 55. Międzynarodowe Targi Książki, których gościem będzie m.in. Andrzej Sapkowski. Z Autorem będzie można spotkać się w sobotę 22 maja o godz. 13.00.

Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, 22.05, godz. 13.00, sala Sienkiewicza



18.05.2010 09:34
Czesi wielbią Andrzeja Sapkowskiego

Czesi wielbią Andrzeja Sapkowskiego za dowcip i wyobraźnię

"Rzeczpospolita" Bartosz Marzec


Polscy autorzy byli gwiazdami targów książki w Pradze

Kolejka do stoiska, na którym autografy rozdawał autor „Trylogii husyckiej”, ciągnęła się przez całą salę wystawową. Żaden z polskich autorów nie budzi w Czechach podobnego zainteresowania.

Nadkomplet pojawił się również na spotkaniu z pisarzem. Andrzej Sapkowski dał popis ciętego humoru. Zapytany, czy jego najnowsza powieść – rozgrywająca się w Afganistanie „Żmija” – to jeszcze fantasy, odparł: – Z literaturą fantasy jest jak z koktajlem martini. Gdy przyrządza go kobieta, na dziewięć części wermutu daje jedną ginu. Gdy mężczyzna, na siedem porcji wermutu przypadają trzy porcje ginu. A Hemingway szklankę ginu zakropił wermutem i to też było martini.

Gdy któryś z czytelników zagadnął go, co myśli o ekranizacji „Wiedźmina”, prozaik jęknął: „A nie ma tam czasem innych pytań?”. W końcu jednak wyjaśnił: – Najlepiej posłużyć się tu przykładem krzywej Gaussa, która w przybliżeniu przypomina sterczący cycek. Otóż wszystko, co jest na samym dole, to koszmarnie złe ekranizacje. Powyżej mamy ekranizacje po prostu złe. A tylko sam wierzchołek zajmują dzieła naprawdę udane. Otóż film „Wiedźmin” plasuje się gdzieś pośrodku tej krzywej.

Pisarz nie miał ochoty, by wyjaśnić, nad czym teraz pracuje. – Nie brak ludzi żyjących z kradzieży cudzych pomysłów. Dlatego też amerykański autor Tim Powers mawiał w podobnych sytuacjach, że jego kolejna książka traktować będzie o parostatkach. Ja też o nich napiszę.







12.05.2010 09:11
Widowisko: BOŻY BOJOWNICY – Jan Żiżka i husyci w walkach z zakonem krzyżackim
BOŻY BOJOWNICY – Jan Żiżka i husyci w walkach z zakonem krzyżackim

To tytuł wystawy i widowiska historycznego organizowanego przez Muzeum Archeologiczne w Warszawie przybliżające jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski i Europy – bitwę pod Grunwaldem, a także tytuł drugiego tomu Trylogii husyckiej Andrzeja Sapkowskiego.

W programie przewidziany jest pokaz walk husytów z rycerzami zakonu krzyżackiego przy użyciu wozów bojowych, armat oraz ręcznej broni palnej. Celem projektu jest przedstawienie mało znanego wątku naszej historii, dotyczącego udziału wojsk czeskich w słynnej bitwie oraz wspólnej wyprawy rycerstwa polskiego i wojsk husyckich na podległe zakonowi krzyżackiemu Pomorze Gdańskie, a także odmalowanie tła historycznego tych wydarzeń.

Noc Muzeów, 15 maja, godz. 19.00, Muzeum Archeologiczne, Warszawa, ul. Długa 52




06.05.2010 14:30
Opowiadania w Nowej Fantastyce i SFFiH 54

W majowym numerze Nowej Fantastyki ukazało się opowiadanie Pawła Ciećwierza "Idol", w czerwcowym numerze pojawi sie opowiadanie "Tygrys, tygrys" Marcina Wełnickiego, kórego powieść Śmiertelny bóg ukaże się niebawem. Natomiast w 54 numerze Science Fiction Fantasy i Horror można zapoznać się m.in. z opowiadaniami: "Zawodowcy" Pawła Ciećwierza oraz "Święty z Issyk-kul" Marcina Wełnickiego.

 

 




22.04.2010 10:25
Żmija nominowana do Angelusa
Z przyjemnością informujemy, że Żmija Andrzeja Sapkowskiego znalazła się wśród 42 tytułów nominowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS.

Jest to najważniejsza nagroda w dziedzinie prozy dla pisarzy pochodzących z Europy Środkowej, którzy podejmują w swoich dziełach tematy najistotniejsze dla współczesności, zmuszają do refleksji, pogłębiają wiedzę o świecie innych kultur. Nagroda, którą stanowią statuetka ANGELUS autorstwa Ewy Rossano i czek na kwotę 150 tys. zł, przyznawana jest za najlepszą książkę opublikowaną w języku polskim w roku poprzednim. Zostanie ona wręczona podczas uroczystej gali we Wrocławiu, 4 grudnia 2010 r.

"Sapkowski jak zwykle uwodzi nas wspaniałym językiem, mistrzowsko tworzonym nastrojem, dbałością o szczegóły i wartką, wciągającą akcją. Linie fabuły misternie splatają się i rozplatają, prowadząc do konsekwentnego, a jednak zaskakującego zakończenia".




21.04.2010 12:11
Witold Jabłoński i Marcin Przybyłek w Białymstoku
Rycerze Okrągłego Spodka – Białystok. 24-25 kwietnia 2010.
W dniach 24-25 kwietnia 2010 r. w Białymstoku odbędzie się impreza fantastyczno-naukowa Rycerze Okrągłego Spodka. Wśród gości m.in. Witold Jabłoński, Marcin Przybyłek.

Oprócz atrakcji popularno-naukowych organizatorzy proponują przede wszystkim spotkania z autorami fantastyki, gry planszowe, gry karciane i konsolowe, a także projekcje animacji komputerowych, filmów fabularnych i pokazy niezależnych polskich produkcji z gatunku fantastyki. Drugiego dnia imprezy na uczestników czeka Jarmark średniowieczny, w tym; obozowiska Wikingów, Słowian i Templariuszy oraz kramy i stoiska handlowe z wyrobami rzemieślników. Będzie można także posłuchać tematów muzycznych (m.in. z ekranizacji Władcy Pierścieni), które podczas koncertu wykona Orkiestra Rivendell. Do dyspozycji uczestników przeznaczono cały kompleks białostockich Spodków, najbardziej „fantastycznych” budowli na Podlasiu. Na miejscu znajdą się sale wystawowe, sale gier oraz sala przeznaczona do spotkań autorskich, koncertów i pokazów filmowych. Na uczestników czeka także kawiarnia i bar, gdzie będzie można obejrzeć niezależne produkcje fantastyczne z kraju, animacje oraz pokazy slajdów, a wszystko przy kuflu piwa bądź filiżance herbaty.

Sobota – 24 kwietnia 2010 r.
14.00 - Marcin Przybyłek – spotkanie z autorem „Gamedec”

Niedziela – 25 kwietnia 2010 r.

15.00 – Witold Jabłoński – spotkanie z autorem/prelekcja (cykl Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer)
Białystok, WOAK/Spodki, ul. św. Rocha 14




06.01.2010 13:51
O Żmii w Radiu Kraków
W pierwszym w tym roku programie Tam i z powrotem na antenie Radia Kraków, Marcin Baniak zaprezentuje fragmenty jedynego spotkania promocyjnego Żmii Andrzeja Sapkowskiego. W drugiej części, o antologii Kroki w nieznane opowie jej redaktor - Mirosław Obarski...

Program rozpocznie się o 22.30. Radio Kraków w Krakowie nadaje na 101,6 fm; częstotliwości na których jest dostępne w innych miastach można znaleźć na stronie www.radiokrakow.pl. Można też słuchać w internecie.


Archiwum nowości
Rok 2024
Rok 2023
Rok 2022
Rok 2021
Rok 2020
Rok 2019
Rok 2018
Rok 2017
Rok 2016
Rok 2015
Rok 2014
Rok 2013
Rok 2012
Rok 2011
Rok 2010
Rok 2009
Rok 2008
Rok 2007
Rok 2006
Rok 2005
Rok 2004
porównywarka telefonów komórkowych gsm