KONKURS! Supernowa Co nowego Autorzy Książki Wydawnictwo Teksty Bannery


Maciej Rybiński

Scenarzysta, publicysta, felietonista i satyryk. Debiutował w zawodzie jako dziennikarz sportowy. Potem został felietonistą tygodnika studenckiego "ITD".
Był scenarzystą serialu "Alternatywy 4", współautorem kryminałów. 13 grudnia 1981 roku aresztowany i obłożony zakazem wykonywania zawodu. Od września 1982 roku na emigracji, w Niemczech i w Wielkiej Brytanii. Współpracownik niemieckiej katolickiej agencji prasowej KNA. Pracownik BBC World Service w Londynie, potem korespondent BBC w Bonn i Brukseli. Autor wielu pism emigracyjnych, m. in. "Kultury" paryskiej, "Kontaktu", "Dziennika polskiego" i "Dziennika żołnierza", "Orła Białego", "Poglądu". Od 1989 roku współpracownik "Rzeczypospolitej". Do kraju wrócił w listopadzie 1998. W 2002 roku został laureatem nagrody Kisiela. Uhonorowany za to, że "pisze, bo myśli". Dziś jego felietony można przeczytać w dzienniku "Rzeczpospolita" i w tygodniku "Wprost".

O sobie:

Mężczyzna dojrzały, ale jeszcze nie zgniły. Z wykształcenia Polak. Z zawodu grafoman. Z zamiłowania sybaryta. Szczególne upodobania - kobiety (energiczne), wino (burgundzkie) i śpiew (Sławka Wierzcholskiego i Magdy Piskorczyk). Ulubiony dowcip (kapitalistyczny): Dałem żebrakowi fałszywą złotówkę. A co, nie miałeś fałszywych 50 groszy?

superNOWA wydała:

Brakujące ogniwo
porównywarka telefonów komórkowych gsm